Właściwość

 

I. WŁAŚCIWOŚĆ RZECZOWA

Komornik sądowy jest funkcjonariuszem publicznym działającym przy sądzie rejonowym.

Czynności egzekucyjne w sprawach cywilnych wykonuje wyłącznie komornik, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w innych ustawach.

Komornik wykonuje także inne czynności przekazane na podstawie odrębnych przepisów.
Komornikom powierza się w szczególności następujące zadania:

  • wykonywanie orzeczeń sądowych w sprawach o roszczenia pieniężne i niepieniężne oraz o zabezpieczenie roszczeń;
  • wykonywanie innych tytułów wykonawczych wydanych na podstawie odrębnych przepisów oraz tytułów egzekucyjnych, które zgodnie z odrębnymi przepisami podlegają wykonaniu w drodze egzekucji sądowej bez zaopatrywania ich w klauzulę wykonalności;
  • sporządzanie protokołu stanu faktycznego przed wszczęciem procesu sądowego lub przed wydaniem orzeczenia na zarządzenie sądu lub prokuratora.

Komornik nadto ma prawo:

  • doręczania zawiadomień sądowych, obwieszczeń, protestów i zażaleń oraz innych dokumentów za potwierdzeniem odbioru i oznaczeniem daty;
  • na wniosek organizatora licytacji – sprawowania urzędowego nadzoru na dobrowolnymi publicznymi licytacjami, z przybiciem najniższej lub najwyższej oferty;
  • weryfikowania istnienia i treści tytułów wykonawczych wydanych w postępowaniach elektronicznych.

Przy wykonywaniu czynności komornik podlega orzeczeniom sądu i prezesowi sądu rejonowego, przy którym działa.

(Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o komornikach sądowych i egzekucji (Dz.U. z 2006 r. Nr 167, poz. 1191 ze zm.).

II. WŁAŚCIWOŚĆ MIEJSCOWA

powiat płockiRewirem komorniczym komornika sądowego Tomasza Grzywińskiego jest obszar właściwości Sądu Rejonowego w Płocku. Jednakże wierzyciel ma prawo wyboru komornika na terytorium Rzeczypospolitej Polskiejz wyjątkiem spraw o egzekucję  z nieruchomości oraz spraw, w których przepisy o egzekucji z nieruchomości stosuje się odpowiednio.

Wierzyciel, dokonując wyboru komornika, składa wraz z wnioskiem o wszczęcie egzekucji oświadczenie na piśmie, że korzysta z prawa wyboru komornika na podstawie art. 8 ustawy o komornikach sądowych i egzekucji (art. 8 ust. 5 i 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o komornikach sądowych i egzekucji Dz.U. 2006 r. Nr 167, poz. 1191 ze zm.). W przypadku wyboru komornika działa on poza obszarem swojego rewiru komorniczego.

 

 

Zakres właściwości miejscowej dla egzekucji z nieruchomości Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Płocku Tomasza Grzywińskiego obejmuje obszar właściwości Sądu Rejonowego w Płocku, tj.:

logo płock Miasto Płock
  • wszystkie ulice miasta Płock;
  • kod pocztowy 09-400 do 09-411, 09-417 do 09-419, 09-421
logo wyszogród Miasto i gmina Wyszogród
  • wszystkie ulice miasta Wyszogród;
  • kod pocztowy 09-450;
  • miejscowości: Bielice, Bolino, Chmielewo, Ciućkowo, Drwały, Grodkowo, Grodkówko, Kobylniki, Marcjanka, Pozarzyn, Pruszczyn, Rakowo, Rębowo, Rostkowice, Słomin, Starzyno, Wiązówka, Wilczkowo.
logo bielsk Gmina Bielsk
  • kod pocztowy 09-230;
  • Bielsk oraz miejscowości: Bolechowice, Cekanowo, Ciachcin, Ciachcin Nowy, Dębsk, Drwały, Dziedzice, Gilino, Giżyno, Goślice, Jaroszewo Biskupie, Jaroszewo-Wieś, Jączewo, Józinek, Kędzierzyn, Kleniewo, Kłobie, Konary, Kuchary-Jeżewo, Leszczyn Księży, Leszczyn Szlachecki, Lubiejewo, Machcino, Machcinko, Niszczyce, Niszczyce-Pieńki, Pęszyno, Rudowo, Sękowo, Smolino, Strusino, Szewce, Śmiłowo, Tchórz, Tłubice, Ułtowo, Umienino, Zagroba, Zakrzewo, Zągoty, Żukowo.
logo bodzanów Gmina Bodzanów
  • kod pocztowy 09-470;
  • Bodzanów oraz miejscowości: Archutówko, Archutowo, Białobrzegi, Borowice, Chodkowo, Chodkowo-Działki, Cieśle, Cybulin,Felicjanów, Garwacz, Gąsewo, Gromice, Kanigowo, Karwowo Duchowne, Kępa Polska, Kłaczkowo, Krawieczyn, Łagiewniki, Leksyn, Łętowo, Mąkolin, Małoszewo,Małoszywka, Miszewko Garwackie, Miszewo Murowane, Niesłuchowo, Nowe Kanigowo, Nowe Miszewo, Nowy Reczyn, Osmolinek, Parkoczewo, Pepłowo, Ramutówko, Reczyn, Stanowo, Wiciejewo.
logo_mazowiecka_szwajcaria Gmina Brudzeń Duży
  • kod pocztowy 09-414;
  • Brudzeń Duży oraz miejscowości: Bądkowo Jeziorne, Bądkowo Kościelne, Bądkowo-Podlasie, Bądkowo-Rochny, Bądkowo-Rumunki, Biskupice, Brudzeń Mały, Cierszewo, Cegielnia, Główina, Gorzechowo, Izabelin, Janoszyce, Karwosieki-Cholewice, Karwosieki-Noskowice, Kłobukowo-Patrze, Krzyżanowo, Lasotki,Murzynowo, Łukoszyno-Borki, Myśliborzyce, Nowe Karwosieki, Parzeń, Parzeń-Janówek, Radotki, Robertowo, Rembielin, Rokicie (sołectwa: Rokicie i Rokicie I), Siecień, Siecień-Rumunki, Sikórz, Sobowo, Strupczewo Duże, Suchodół, Turza Mała, Turza Wielka, Uniejewo,Więcławice, Wincentowo, Winnica, Zdziembórz, Żerniki.
logo bulkowo Gmina Bulkowo
  • kod pocztowy 09-454;
  • Bulkowo oraz miejscowości: Blichowo, Bulkowo-Kolonia, Chlebowo, Daniszewo, Dobra, Gniewkowo, Gocłowo, Golanki Górne, Krubice Stare, Krzykosy, Malenie, Nadułki, Nadułki-Majdany,Nowa Słupca, Nowe Krubice, Nowe Łubki, Nowe Rogowo, Nowy Podleck, Osiek, Pilichowo, Pilichówko, Rogowo, Słupca, Sochocino-Badurki, Sochocino-Czyżewo,Sochocino-Praga, Słupca, Stare Łubki, Stary Podleck, Szasty, Włóki, Wołowa, Worowice.
logo iłów Gmina Iłów
  • kod pocztowy: 96-520;
  • Iłów oraz miejscowości: Aleksandrów-Wszeliwy, Arciechów-Bieniew, Arciechówek-Obory, Białocin, Brzozowiec, Brzozów A, Brzozów Nowy, Brzozówek, Budy Iłowskie-Rokocina, Emilianów, Gilówka Dolna, Gilówka Górna, Giżyce, Giżyczki, Henryków, Kaptury-Karłowo, Krzyżyk Iłowski, Lasotka, Lubatka-Szarglew, Łaziska-Leśniaki-Rzepki, Miękinki-Olszowiec, Miękiny-Uderz, Narty, Olunin, Ostrowice, Paulinka, Pieczyska Iłowskie, Pieczyska Łowickie, Piotrów, Piskorzec, Przejma, Sadowo, Sewerynów, Brzozów Stary, Stegna, Suchodół-Władysławów-Kępa Karolińska, Wieniec, Wola Ładowska, Wisowa, Łady, Wołyńskie, Zalesie-Dobki, Załusków.
logo mała wieś Gmina Mała Wieś
  • kod pocztowy: 09-460;
  • Mała Wieś oraz miejscowości: Borzeń, Brody Duże, Brody Małe, Dzierżanowo, Dzierżanowo-Osada, Główczyn, Kiełtyki, Kupise, Lasocin, Liwin, Murkowo, Nakwasin, Niździn, Nowe Arciszewo, Nowe Gałki, Nowe Święcice, Nowy Chylin, Orszymowo, Perki, Podgórze, Podgórze-Parcele, Przykory, Rąkcice, Ściborowo, Stare Arciszewo, Stare Gałki, Stare Święcice, Węgrzynowo, Wilkanowo, Zakrzewo Kościelne.
logo radzanowo Gmina Radzanowo
  • kod pocztowy: 09-451;
  • Radzanowo oraz miejscowości: Białkowo, Brochocin, Brochocinek, Chełstowo, Chomętowo, Ciółkowo, Ciółkówko, Czerniewo, Dźwierzno, Juryszewo, Kosino, Kostrogaj, Łoniewo, Męczenino, Nowe Boryszewo, Radzanowo-Dębniki, Radzanowo-Lasocin, Rogozino, Stare Boryszewo, Stróżewko, Szczytno, Ślepkowo Królewskie, Ślepkowo Szlacheckie,Śniegocin, Trębin, Wodzymin, Woźniki, Woźniki-Paklewy, Wólka.
logo słupno Gmina Słupno
  • kod pocztowy: 09-472;
  • Słupno oraz miejscowości: Barcikowo, Bielino, Borowiczki-Pieńki, Cekanowo, Kępa Ośnicka, Liszyno, Mirosław, Miszewko Strzałkowskie, Miszewko-Stefany, Mijakowo, Nowe Gulczewo, Ramutowo, Rydzyno, Sambórz, Stare Gulczewo, Święcieniec, Szeligi, Wykowo.
logo stara biała Gmina Stara Biała
  • kod pocztowy: 09-411, 09-412;
  • Stara Biała oraz miejscowości: Biała, Bronowo Kmiece, Bronowo-Zalesie, Brwilno, Dziarnowo, Kamionki, Kobierniki, Kowalewko, Kruszczewo, Ludwikowo, Mańkowo, Maszewo, Maszewo Duże, Miłodróż, Nowa Biała, Nowe Bronowo, Nowe Draganie, Nowe Proboszczewice, Nowe Trzepowo, Ogorzelice, Srebrna, Stare Draganie, Stare Proboszczewice, Trzebuń, Ulaszewo, Włoczewo, Wyszyna.
logo staroźreby Gmina Staroźreby
  • kod pocztowy: 09-440;
  • Staroźreby oraz miejscowości: Aleksandrowo, Begno, Bromierz, Bromierzyk, Brudzyno, Bylino, Dąbrusk, Dłużniewo Duże, Goszczyno, Góra, Karwowo-Podgórne, Kierz, Krzywanice, Mieczyno, Nowa Wieś, Nowe Staroźreby, Nowy Bromierz, Nowy Bromierzyk, Płonna, Przeciszewo, Przeciszewo-Kolonia, Przedbórz, Przedpełce, Rogowo, Rostkowo, Sarzyn, Sędek, Słomkowo,Smardzewo, Staroźreby, Staroźreby-Hektary, Stoplin, Strzeszewo, Szulbory, Worowice-Wyroby, Zdziar Mały, Zdziar Wielki.
  • Pozostałe miejscowości: Błażejewice, Dłużniewo Małe, Falęcin, Goszczyno-Czajki, Goszczyno-Karpięcin, Grabina, Kiełbasy, Kościółki, Krawieczyn, Krzywanice-Trojany, Marychnów, Mikołajewo,Mikołajewo za Traktem, Mrówczewo, Nowa Góra, Nowa Wieś-Parcela, Nowe Żochowo, Opatówiec, Ostrzykówek, Pieńki Bromierzyckie, Piączyn, Piączyn-Chrapy, Plebanka,Płonna Pańska, Płonna Szlachecka, Resztówka, Rogówko, Rostkowo-Orszymowice, Staroźreby-Kolonia, Teodorowo, Witkowice, Włosty, Włościany, Zdziar Gąsowski, Zdziar-Las, Zdziar-Łopatki, Żochowo Stare, Żochówek.